wtorek, 21 lutego 2012

Tłumaczenie wykonania wzoru

Poniżej zamieszczam tłumaczenie wykonania wzorku ze stronki podanej w pierwszym poście. Tłumaczenie wykonała PIWONIA z forum Kuferek.org  :)

 http://heidibearscreative.blogspot.com/2010/05/african-flower-hexagon-crochet-tutorial.html


 5 oczek łańcuszka zamknąć o. ścisłym w kółeczko.

3 o. łańcuszka, słupek wrobić w kółeczko, 1 o. łańcuszka, 2 słupki w kółeczko, 1 o. ł., i tak powtarzać aż będziemy mieć 6 powtórzeń (2 słupki - 1 o. ł.), gdzie za pierwszy słupek w okrążeniu robią te trzy pierwsze o. łańcuszka. Zamknąć okrążenie 1 o. ścisłym w trzecie oczko łańcuszka. Uciąć włóczkę, dołączyć nowy kolor. Na zdjęciu wygląda to tak, że nie zostaje nam pętelka do przełożenia szydełka, tylko sam węzełek.

Początek nowego rzędu: przełożyć szydełko przez dziurę pod oczkiem łańcuszka na prawo od miejsca dowiązania nici, wyciągnąć pętelkę i przerobić 3 o. łańc. (w zastępstwie słupka), następnie 1 sł. w to samo miejsce, 1 o. ł. i 2 sł w to samo miejsce. I tak powtarzamy przez całe okrążenie, aż będzie sześć powtórzeń: (2 sł., 1 o. ł., 2 sł). Zamknąć oczkiem ścisłym.

Przełożyć szydełko przez dziurkę pod oczkiem łańcuszka między parami słupków poprz. rzędu, zrobić o. ścisłe. Dalej 3 o. ł. zamiast słupka i 6 słupków w to samo miejsce, i tak powtarzać dookoła (7 słupków w dziurkę pod oczkiem łańcuszka). Zamknąć oczkiem ścisłym i dołączyć nowy kolor.

Wkłuć szydełko w pierwszy słupek wachlarzyka z 7 sł., i obrobić całość dookoła półsłupkami, robiąc 1 półsłupek w każdym słupku i 1 słupek w połączenie między wachlarzykami z 7 sł (będzie długi, ale pomoże nam formować płatki). Zamknąć okrążenie, dołączyć nowy kolor.

UWAGA, ja jestem niereformowalna, półsłupkiem nazywam to, co obecnie powszechnie znane jest jako oczko ścisłe, czyli mamy 2 pętelki na szydełku i przez to przewlekamy pętelkę.

EDIT: I TU CHYBA KOŃCZYMY ROBOTĘ NA POTRZEBY KOCYKA, dalsze rzędy tłumaczę dla porządku.

Zrobić 4 słupki w oczkach poprzedniego rzędu (zamiast pierwszego robimy 3 o.ł.), 1 o.ł, znowu cztery słupki, z których pierwszy wkłuty jest tam gdzie poprzeni. Tak powtarzamy, robiąc słupki we wszystkich oczkach poprzedniego rzędu, i grupkę słupek - o. łańc. - słupek na szczytach płatków. Zamknąć okrążenie, dołączyć nowy kolor.

Możemy zrobić więcej okrążeń różnymi kolorami według tego schematu: słupek w oczko poprzedniego rzędu, a na szczytach w oczko łańcuszka 1 sł, 1 o.ł, 1 sł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz